Blog

Kiedy warto kupować paliwo hurtowo?

Większość pojazdów oraz maszyn roboczych jest napędzania silnikami spalinowymi, które do swego działania potrzebują odpowiedniego rodzaju paliwa. W przypadku samochodów osobowych będzie to zwykle benzyna bezołowiowa, a często także olej napędowy. W autach dostawczych i ciężarowych, a także w części osobówek montowane są silniki wysokoprężne, stąd do ich zasilania konieczny okaże się dobrej jakości diesel.

Czytaj dalej

Jak przewozi się oleje?

Zaopatrzenie stacji benzynowych oraz przedsiębiorstw dysponujących rozbudowaną flotą pojazdów, zarówno gdy chodzi o samochody osobowe, dostawcze lub ciężarowe, jak i sprzęt budowlany bądź rolniczy wymaga znacznych ilości materiałów pędnych. Podmioty mające duże zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty powinny nawiązać współpracę z dostawcą specjalizującym się w hurtowej sprzedaży paliw. W Łódzkim taką działalność prowadzi firma Kwiatkowski, zajmująca się dowozem oleju napędowego i grzewczego, benzyny oraz autogazu. Przekonajmy się, jak jest realizowany transport tego typu substancji.

Czytaj dalej

Co to znaczy: ekologiczne paliwo?

Wyrażenie "ekologiczne paliwo" odnosi się do substancji energetycznych, które powodują mniejsze emisje szkodliwych gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń powietrza niż tradycyjne paliwa kopalne. Ekologiczne paliwa mają na celu zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko oraz promowanie zrównoważonego rozwoju. Warto zaznaczyć, że termin ten nie jest jednoznaczny i nie jest ściśle związany tylko z jednym konkretnym rodzajem paliwa. Zamiast tego obejmuje on szeroką gamę źródeł energii, będących alternatywą dla kopalnych źródeł energii takich, jak węgiel, ropa naftowa czy gaz ziemny.

Czytaj dalej

Jakimi samochodami powinny być transportowane paliwa?

Transport paliw jest krytycznym elementem globalnego łańcucha dostaw energii. Wraz z postępem technologicznym zmieniają się dostępne opcje transportu paliw. W niniejszym artykule omówione zostaną tradycyjne rozwiązania w zakresie transportu paliw, a także względy bezpieczeństwa, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze pojazdu do transportu paliw.

Czytaj dalej

Skąd kupować dobrej jakości paliwa dla floty samochodowej?

Przedsiębiorcy mający własne floty samochodowe muszą dbać o to, by zaopatrywać się w dobrej jakości paliwa w hurtowych cenach. Znalezienie odpowiedniego dostawcy jest kluczowe w kontekście funkcjonowania ich działalności. Tylko w jakich miejscach dostać można naprawdę dobrej jakości paliwo odpowiednie dla floty samochodowej? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części przygotowanego przez nas artykułu.

Czytaj dalej

Jak kupować olej napędowy wysokiej jakości?

Chcąc odpowiadać na potrzeby różnych klientów, w swojej ofercie mamy kilka rodzajów paliw – stale dbając o ich wysoką jakość i konkurencyjne ceny, co w ostatnim czasie zyskało kluczowe znaczenie dla naszych odbiorców. Proponujemy Państwu między innymi olej napędowy, któremu chcielibyśmy poświęcić ten artykuł. Sprawdźcie, jak kupować paliwo tego typu, które ma dobrą jakość.

Czytaj dalej

© Copyright FHU Kwiatkowski  Autor BitSerwis.pl