Kiedy warto kupować paliwo hurtowo?


Większość pojazdów oraz maszyn roboczych jest napędzania silnikami spalinowymi, które do swego działania potrzebują odpowiedniego rodzaju paliwa. W przypadku samochodów osobowych będzie to zwykle benzyna bezołowiowa, a często także olej napędowy. W autach dostawczych i ciężarowych, a także w części osobówek montowane są silniki wysokoprężne, stąd do ich zasilania konieczny okaże się dobrej jakości diesel.

Jest on nieodzowny także w wielu pojazdach używanych przez firmy budowlane i zajmujące się drogownictwem oraz w maszynach rolniczych. Chętnie wybieraną opcją jest dziś autogaz, czyli płynna mieszanina propanu i butanu w łączonych w odpowiednich proporcjach. Choć część użytkowników zaopatruje się na stacjach benzynowych, dla wielu z nich lepszą ofertą będzie hurt paliw. W łódzkim sprzedażą i dowozem paliwa zajmuje się Firma Handlowo-Usługowa Kwiatkowski. Przekonajmy się, kto na takich zakupach skorzysta najbardziej.

Dla kogo hurtowy zakup paliw będzie opłacalny?

Zakupy paliwa w ilościach hurtowych pozwala na uzyskanie lepszej ceny ze względu na opust oferowany przez sprzedawcę. Różnice między ceną detaliczną a hurtową okażą się sporą oszczędnością zwłaszcza tam, gdzie zużywa się znaczne ilości materiałów pędnych. Najbardziej skorzystają więc firmy transportowe, przedsiębiorstwa dysponujące rozbudowanym parkiem samochodowym, a także firmy używające maszyn i urządzeń budowlanych od dźwigów samojezdnych po koparki. Korzyści odniosą także rolnicy, którzy eksploatują znaczną ilość sprzętu – nie tylko ciągników, ale także kombajnów, paszowozów, opryskiwaczy bądź ładowarek teleskopowych.

Co będzie niezbędne przy zakupach hurtowych?

Klienci decydujący się na hurtowe zakupy paliwa muszą dysponować właściwą infrastrukturą do jego przechowywania oraz dystrybuowania. Konieczne będą więc odpowiednio pojemne zbiorniki, a także urządzenia pozwalające na pobieranie benzyny czy oleju napędowego w miarę potrzeb.

read-less

© Copyright FHU Kwiatkowski  Autor BitSerwis.pl