Jak kupować olej napędowy wysokiej jakości?


Chcąc odpowiadać na potrzeby różnych klientów, w swojej ofercie mamy kilka rodzajów paliw – stale dbając o ich wysoką jakość i konkurencyjne ceny, co w ostatnim czasie zyskało kluczowe znaczenie dla naszych odbiorców. Proponujemy Państwu między innymi olej napędowy, któremu chcielibyśmy poświęcić ten artykuł. Sprawdźcie, jak kupować paliwo tego typu, które ma dobrą jakość.

Co wpływa na jakość oleju napędowego?

W przypadku silników Diesla nawet najmniejsze zanieczyszczenia mogą zaszkodzić systemowi zasilania tej części. Jednostki napędowe Diesla wymagają więc dobrego paliwa, które pochodzi ze sprawdzonego źródła, na przykład z naszej hurtowni, czyli od cenionego dostawcy paliw z Łodzi. Wysoką jakość oleju napędowego można poznać przede wszystkim po:

  • liczbie cetanowej,
  • temperaturze zapłonu paliwa,
  • gęstości,
  • składzie frakcyjnym.

Liczba cetanowa stanowi miarę zdolności paliwa do samozapłonu sprężonej mieszkanki paliwowo-powietrznej. Podwyższenie temperatury zapłonu powoduje spadek wydajności i ekonomiczności pracy silnika oraz wzrost emisji substancji toksycznych przez pojazd, natomiast niska temperatura może doprowadzić do wybuchu pożaru. Z kolei gęstość oleju napędowego wpływa na jakość rozpylenia mieszkanki paliwowo-powietrznej i na jakość spalania, a zbyt ciężkie frakcje końcowe prowadzą do tego, że olej nie spala się w pełni.

Olej napędowy od sprawdzonego dostawcy paliw

Dobrze więc, kiedy olej napędowy pochodzi od sprawdzonych dostawców. Nie trzeba mieć wówczas obaw, czy dane paliwo ma wysoką jakość, czy nie, w wyniku czego dojdzie do pogorszenia kondycji pojazdu. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą. Do naszych atutów należy między innymi posiadanie stałych umów z największymi dostawcami paliw w Polsce.

read-less

© Copyright FHU Kwiatkowski  Autor BitSerwis.pl